טיפול באמצעות נוירופידבק

טיפול באמצעות נוירופידבק הינו טיפול המיועד למתמודדים עם אתגרים שונים. ביניהם - הפרעת קשב וריכוז, מיגרנות, אפילפסיה וחרדות.

נוירופידבק הינה שיטת טיפול לא חודרני, שמטרתה להוביל לשיפור המודעות של המטופל לגבי התהליכים הפזיולוגים הפנימיים אותם הוא חווה ולאפשר לו לפתח שליטה בהם.

בשיטה זאת מדביקים חיישנים עדינים, לעור הקרקפת ובאמצעותן מודדים את הגלים החשמליים של המוח (EEG). החיישנים קוראים את הפעילות החשמלית של המוח - שום אות לא משודר אל המוח, אלא המערכת רק קוראת את גלי המוח המופקים באופן טבעי.

הפעילות החשמלית של המוח מוצגת על גבי צג מחשב, כך שהמטופל "רואה" את דגם הפעילות של מוחו ולומד איך לשלוט בה באמצעות 'היזון חוזר' (feedback). באופן זה הנבדק לומד, בדרך מעניינת וידידותית, לזהות את פעילות המוח האופטימאלית, לדעת איך להפיק אותה באופן עצמאי ולהשיג שליטה טובה יותר במדדי הקשב לו.

במחקר ארוך טווח נמצא כי ההישגים הטיפוליים של הנוירופידבק בהפרעת קשב וריכוז נותרים גם לאחר תקופות ארוכות של מספר שנים.

מהלך הטיפול

בתחילת הטיפול ייערך הסבר מפורט על שיטת הנוירופידבק, תערך פגישת הכרות עם המטופל (ועם הוריו במידה והמטופל הנו קטין) אשר תכלול שיחה מעמיקה ומקיפה בנוגע לרקע, לנקודות החוזק ולנקודות הקושי אתן מתמדד המטופל. בנוסף, תערך בדיקת EEG אשר תנותח בשיטה ייחודית שנקראת QEEG. בסופה של פגישה זו, תיבנה תוכנית טיפולים מתאימה אשר תוצג בפני המטופל בפגישה השניה.

בפגישה השניה יוצג למטופל ה'חוזה הטיפולי'. הטיפול ייערך בתדירות של מפגש או שני מפגשים בשבוע, המפגשים יוקדשו לטיפול עפ"י תוכנית הטיפולים שנקבעה עי"י המטפל, באמצעות עבודת המטופל מול המחשב ושיחה עם המטפל לתיווך המיומנות הנלמדת לחיי היום יום מחוץ לקליניקה.

השיטה אינה חודרנית, אינה מסוכנת וללא תופעות לוואי. יש מטופלים המדווחים על עייפות לאחר מפגש, אשר עוברת לאחר מנוחה.

 

התקשרו: 052-378971

או צרו קשר.

 

© כפיים

אימון המוח, חדר כושר למוח, BrainHQ. נוירופידבק, ביופידבק, ADHD, קשב וריכוז, אימון זיכרון, MCI, טיקים, טורט, חרדת בחינות, אימון קוגניטיבי, CBT, חרדה, תופעות פסיכוסומטיות, היפוכונדר, פסיכוסומטי, דקלה אנדר פוקס, אימון קוגניטיבי, הנחיית אימון קוגניטיבי, קליניקה ברמת השרון, בריין HQ, פסיכולוגית ילדים, פסיכולוגית נוער, פסיכולוגית מבוגרים, פסיכולוג ברמת השרון, ד"ר אנדר פוקס, Posit Science, טיקים קוליים, טיקים מוטוריים, שיקום קוגניטיבי, מיקוד מרפאת קשב וזיכרון, מרפאת זיכרון