זיכרון בחיי היום יום

זיכרון בחיי היום יום

נו... איך קוראים לו?

 

כולנו רוצים להרגיש חדים ובטוחים בסיטואציות חברתיות. אבל, לפעמים המוח שלנו לא משתף פעולה... אנחנו עלולים לא לזכור מה חבר אמר לנו, לשכוח שמות שאנחנו אמורים לדעת, או להתקשות בהבנת הכוונות, שפת הגוף או טון הדיבור של אנשים סביבנו.

 

התרגילים ב brainHQ יכולים לעשות את השינוי הנחוץ. תרגילים אלה פותחו לייעל ולחדד את המבנים המוחיים האחראיים על עיבוד, אחסון וזכירה של סוג מידע אליו נחשפים במצבים חברתיים שגרתיים, יום יומיים.

 

שיפור קצב עיבוד נתונים

מהירות עיבוד

 

מימוש פוטנציאל מהירות העיבוד של המוח, למה זה חשוב?

 

כאשר מדובר על מהירות המוח, אפילו אלפית השנייה חשובה. המהירות בה המוח יכול לעבד אירועים באופן יעיל, קובעת עד כמה נאתר במדויק ונגיב לאירועים הקורים סביבנו במהירות וביעילות.

 

עם הגיל (ותנאים קוגניטיביים מסוימים), המוח מאט. האטה זו היא מינורית, אך יכולה להשפיע באופן מהותי. בזמן נהיגה, למשל, כמה אלפיות שניה זה כל מה שזה עלול לקחת כדי להפוך לתאונה מצערת.

 

המוח גם משפיע על מהירות הזיכרון. מוח איטי יותר -  "מטושטש" יותר. המוח מתקשה ליצור ולאחסן תמונות ברורות של מה שאתם רואים, שומעים ומרגישים. כאשר אנחנו קולטים פחות, זה משפיע גם על היכולת לזכור בבירור.

 

קשב

 

שיפור מדדי קשב

​קרה לכם שאתם לא מצליחים לזכור איפה שמתם את המפתחות? כנראה לא שמתם לב כאשר הנחתם אותם.

 

כאשר אתם ב א מ ת שמים לב למשהו, אתם זוכרים אותו טוב יותר. מיקוד והפניית קשב גורמים למוח לשחרר כימיקלים מיוחדים המחזקים למידה וזיכרון. זו אחת הדרכים בהן המוח שלנו מבחין בין מה שחשוב וראוי לשימור, לבין מה שאפשר להתעלם ממנו.

 

קל מאוד להקדיש פחות תשומת לב משאנחנו מתכוונים. אימון המוח להתמקד מחדש ולהפנות קשב באופן יזום זו מיומנות חשובה בדרך לשיפור מדדי זיכרון!

 

אימון המוח עם brainHQ בעברית

חדות תפיסה

 

חדות תפיסה

 

זיכרונות מורכבים ממה שאתם חשים, ובמיוחד ממה שאתה רואים ושומעים. כאשר הזיכרון נכשל זה לא בגלל ששכחתם איך לזכור. זה בגלל שהמוח לא עיבד את מה שראיתם או שמעתם באופן מספיק ברור, כך, הוא יכול לאחסן רק תמונות 'מטושטשות יותר' של האירוע.

 

תרגילים אלה משפרים את יכולת הקליטה של המוח שלכם, כאשר אתם רואים ושומעים. שיפור הקליטה עוזר למוח ליצור זיכרון חד וברור במהלך האירוע, ובעקבות כך מקל על ההיזכרות בו.

 

נסו לדמיין שאתם מאזינים לרדיו. אם הרדיו מכוון, השירים יישמעו בבירור ותוכלו לקלוט אותם ולזכור אותם בבירור. לעומת זאת, אם הרדיו לא מכוון, לא תשמעו את השירים באופן ברור, ולכן גם לא תזכרו אותם

 

© כפיים

אימון המוח, חדר כושר למוח, BrainHQ. נוירופידבק, ביופידבק, ADHD, קשב וריכוז, אימון זיכרון, MCI, טיקים, טורט, חרדת בחינות, אימון קוגניטיבי, CBT, חרדה, תופעות פסיכוסומטיות, היפוכונדר, פסיכוסומטי, דקלה אנדר פוקס, אימון קוגניטיבי, הנחיית אימון קוגניטיבי, קליניקה ברמת השרון, בריין HQ, פסיכולוגית ילדים, פסיכולוגית נוער, פסיכולוגית מבוגרים, פסיכולוג ברמת השרון, ד"ר אנדר פוקס, Posit Science, טיקים קוליים, טיקים מוטוריים, שיקום קוגניטיבי, מיקוד מרפאת קשב וזיכרון, מרפאת זיכרון